Vyhledat
  • Admin

Jak podpořit imunitu v ketodietě

Dobrá a silná imunita je potřeba pořád, ale právě v době pandemie nového koronaviru COVID-19 je potřeba jí velmi podporovat. Je několik potravin, které nám v tom mohou pomoci a jsou dobrou volbou v rámci ketodiety.

V mnoha případech to jsou potraviny, které používáte v rámci úpravy jídel od KetoDiet.Špenát

je bohatý na vitamín C, ale je také nabitý četnými antioxidanty a beta-karotenem, což může zvýšit schopnost našich imunitních systémů bojovat proti infekcím. Špenát se dá použít do proteinových placek nebo těstovin.


Česnek

vlastnosti česneku zvyšující imunitu pocházejí z silné koncentrace sloučenin obsahujících síru, jako je allician. Česnek můžete v rámci ketodiety použít téměř u všeho.


Kurkuma

sice hodně barví, ale má vynikající protizánětlivé účinky a je antioxidantem. Významně podporuje mozkové funkce, zejména u starších lidí. Opět se dá použít při tvorbě mnoha ketojídel.


Mandle

jsou plné vitamínu E, který je klíčem ke zdravému imunitnímu systému. Je to vitamín rozpustný v tucích, což znamená, že pro ketodietu je ideální potravinou.


Řecký jogurt

stimuluje náš imunitní systém, aby pomohl v boji s nemocemi. Je to skvělý zdroj vitamínů D, který pomáhá regulovat imunitní systém a zvyšuje přirozenou obranyschopnost těla proti nemocem. Určitě si hlídejte doporučenou denní dávku.


Brokolice

brokolici nemusí úplně všichni, ale je plná vitamínů a minerálů a to A, C a E. Dále obsahuje mnoho antioxidantů a vlákniny. Brokolice je obecně považována za jednu z nezdravějších zelenin. Opět se dá využít do mnoha ketojídel např. do těstovin.


#ketozivotcom #ketodietcz #imunita

105 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

KetoDiet akce