Vyhledat
  • Admin

Těstoviny s krevetami

Pokud máte za sebou všechny fáze ketodiety a nechcete zahodit úsilí, které jste v rámci diety absolvovaly, je potřeba se rozmyslet jak se budete stravovat a žít dál. Hodně lidí přechází na low carb styl, někdo se vrátí do původních kolejí a někde je takový střed. Pro tento střed je dobré ještě zapojit pohyb. KetoDiet s kterou jsem dietu postoupil, uvedla v 2/2020 novou řadu pod názvem KetoLife, která je určený pro ty, co právě chtějí ten střed :) Nechtějí přidaný cukr, ale snesou více proteinu a trochu více sacharidů než v ketonové dietě.

Vyzkoušel jsem špaghetti, které obsahují o 60% méně sacharidů než normální těstoviny a 30% tvoří vláknina, díky které se cítíte delší dobu sytě.


K nedělnímu obědu jsme se rozhodl je udělat s krevetami ve stylu aglio olio :)


Upozorňuji, že vařím převážně od oka a dle pocitu, což u vaření jde, u pečení se to vyplatí vážit :)


Co budete potřebovat:

  1. těstoviny

  2. česnek

  3. olivový olej (cca 4 lžíce)

  4. rajče

  5. krevety

  6. parmesan


Příprava těstovin není jiná než u normálních - do vody dejte trošku oleje a soli, přiveďte k varu, vložte těstoviny a vařte cca 10 min, tzn., až jsou prostě al dente.


Na pánvi si rozehřejte olej, vložte několik plátků česneku a opékejte, přidejte na kostičky nakrájené rajče. Vložte do pánve krevety a hezky do zlatova opečte.


Až jsou hotové krevety i těstoviny, tak vložte uvařené těstoviny do pánve a nechte hezky propojit s směsí v pánvi. Na závěr ještě přidejte parmesan a jak se začne lepit na špagety , tak máte hotovo. Dá se ještě ozdobit nasekanou hladkolistou petrželkou.
#ketozivotcom #ketospaghetti #ketoaglioolio

113 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše